X
تبلیغات
نماشا
رایتل

دانشنامه دانستنی های جهان
بزرگترین، کوچکترین، عجیب ترین، وحشتناکترین، زیباترین، زشت ترین، بلندترین، طویلترین، کوتاه ترین، عمیق ترین.... همه ترین ها 
قالب وبلاگ
آخرین مطالب

جام جهانی 2014 برزیل / با این قرعه ایران به جام جهانی می رود !؟


 تاریخ : یکشنبه نهم مرداد 1390تیم ملی فوتبال ایران پیش از مرحله گروهی، با پیروزی بر تیم مالدیو در دو مسابقه رفت و برگشت به این مرحله راه یافته بود .

بیست تیم آسیایی حاضر در این رقابت ها در ۵ گروه چهار تیمی تقسیم شدند و تیم‌ های ژاپن، استرالیا، کره جنوبی، ایران و چین که در آخرین رده بندی فیفا رده های اول تا پنجم قاره آسیا را دارند، به عنوان سرگروه قرار گرفتند

تیم ایران در نخستین مسابقه مرحله سوم مقدماتی جام جهانی در یک بازی نسبتا ساده در ورزشگاه آزادی و برابر اندونزی قرار می گیرد.

طبق برنامه اعلام شده این مسابقه یازدهم شهریور برگزار می شود.

همچنین آخرین مسابقه ایران هم روز 10 اسفند در ورزشگاه آزادی برابر قطر خواهد بود.

در پایان از هر گروه دو تیم به مرحله آخر صعود می کنند و در قالب دو گروه پنج تیمی با یکدیگر رقابت می کنند



سید بدنی مسابقات این مرحله با توجه به رنکینگ فیفابه شرح زیر بود :

سید 1:استرالیا - ژاپن - کره جنوبی - ایران - چین

سید 2:قطر - اردن - عربستان - کویت - بحرین

سید 3:سوریه - عمان - عراق - امارات - ازبکستان

سید 4: کره شمالی - تایلند - سنگاپور - مالزی - لبنان

گروه‌بندی کامل مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 به ترتیب زیر است:

*** آسیا

گروه A: چین - اردن - عراق - سنگاپور

گروه B : کره جنوبی - کویت - امارات - لبنان

گروه C: ژاپن - ازبکستان - سوریه - کره شمالی

گروه D: استرالیا - عربستان سعودی - عمان - تایلند

گروه E: ایران - قطر - بحرین - اندونزی

*** اروپا

نحوه صعود: 9 سرگروه مستقیما صعود می‌کنند. 8 تیم از بهترین تیم‌های دوم با هم بازی پلی‌آف می‌کنند و برندگان به جام جهانی می‌روند.(مجموعا 13 تیم)

گروه A: کرواسی - صربستان - بلژیک - اسکاتلند - مقدونیه - ولز

گروه B: ایتالیا - دانمارک - چک - بلغارستان - ارمنستان - مالت

گروهC: آلمان - سوئد - جمهوری ایرلند - اتریش - جزایر فارو - قزاقستان

گروه D: هلند - ترکیه - مجارستان - رومانی - استونی - آندورا

گروهE: نروژ - اسلوونی - سوئیس - آلبانی - قبرس - ایسلند

گروه F: پرتغال - روسیه - ایرلند شمالی - آذربایجان - اشغالگر قدس - لوکزامبورگ

گروه G: یونان - اسلواکی - بوسنی و هرزگوین - لیتوانی - لتونی - لیختن اشتاین

گروه H: انگلیس - مونته‌نگرو - اوکراین - لهستان - مولداوی - سن مارینو

گروه I: اسپانیا - فرانسه - بلاروس - گرجستان - فنلاند

*** آمریکای جنوبی

9 تیم آرژانتین، بولیوی، شیلی، کلمبیا، اکوادور، پاراگوئه، پرو، اروگوئه و ونزوئلا در یک گروه قرار دارند و 4 تیم برتر به همراه برزیل که به عنوان میزبان رقابت‌ها در جام جهانی 2014 برزیل حضور خواهد داشت، به مرحله‌ی نهایی صعود خواهند کرد.

تیم پنجم هم در دیدار پلی آف به مصاف تیم پنجم قاره‌ی آسیا خواهد رفت.

*** آفریقا

گروهA: آفریقای جنوبی - بوتسوانا - آفریقای مرکزی - سومالی یا اتیوپی

گروه B: تونس - کیپ ورد - سیرالئون - ماداگاسگار یا گینه استوایی

گروه C: ساحل عاج - مراکش - گامبیا - چاد یا تانزانیا

گروه D: غنا - زامبیا - سودان - لسوتو یا بروندی

گروه E: بورکینافاسو - گابن - نیجر - سائو توم یا کنگو

گروه F: نیجریه - مالاوی - کنیا یا سیچلس - نامیبیا یا جیبوتی

گروه G: مصر، گینه - زیمباوه - موزامبیک یا کوموروس

گروه H: الجزایر - مالی - بنین -رواندا یا اریتزه

گروه I: کامرون - لیبی - توگو یا گینه بیسائو - کنگو دموکراتیک یا سوازیلند

گروه J: سنگال - اوگاندا - آنگولا - لیبریا یا مائوریتیوس

*** کونکاکاف

نحوه صعود: تیم‌های اول هر سه گروه مستقیما صعود می‌کنند و بهترین تیم دوم به پلی‌آف می‌رود.

سه گروه اصلی منطقه کونکا کاف:

گروه A: آمریکا - جامائیکا - برنده گروه E - برنده گروه F

گروه B: مکزیک - کاستاریکا - برنده گروه A - برنده گروه B

گروه C: هندوراس - کوبا - برنده گروه D - برنده گروه C

زیرگروه های منطقه کونکاکاف:

گروه A: السالوادور - سورینام - جزایر کیمن - جمهوری دومینیکن

گروه B: ترینیداد و توباگو - گویان - باربادوس - برمودا

گروه C: پاناما - دومینیکا - نیکاراگوا - باهاماس

گروه D: کانادا - سنت کیتس و نویس - پورتوریکو - سنت لوسیا

گروه E: گرنادا - گواتمالا - بلیز - سنت وینست و گرنادینز

گروه F: هائیتی - آنتیگوا و باربودا - کوراکائو - جزایر ویرجین

*** اقیانوسیه

گروه A: وانواتو - کالدونیا جدید - تاهیتی - تیم اول مرحله زیرگروه

گروه B: فیجی- نیوزلند - جزایر سلیمان - گینه پاپوا


20 تیم برتر آسیا چگونه مشخص شدند

15 تیم آسیایی صعودکننده به مرحله اول گروهی رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی 2014 برزیل مشخص شدند.
در حالی که پیش از این تیم‌های ژاپن، کره‌جنوبی، استرالیا و کره‌شمالی به دلیل حضور در جام‌جهانی 2010 و بحرین به دلیل صعود به پلی‌آف همان رقابت‌ها از حضور در مراحل حذفی اولیه معاف بودند، پنجشنبه شب در دور برگشت مرحله دوم حذفی 15 مسابقه برگزار شد تا تیم‌های راه یافته به مرحله گروهی مشخص شوند.

در شبی که تیم ایران به خاطر پیروزی 4 بر صفر بازی رفت مقابل مالدیو، یک نمایش راحت و خنثی مقابل این حریف داشت و با تک‌گل محمدرضا خلعتبری درمجموع با برتری 5 بر صفر صعود کرد، 14 تیم دیگر هم موفق شدند درمجموع دو دیدار رفت و برگشت راهی مرحله گروهی شوند، آن هم در حالی که تقریبا هیچ سرانجام تلخی در انتظار مدعیان نبود و همان تیم‌هایی که انتظار می‌رفت صعود کنند به این مهم جامه عمل پوشاندند. نتایج دیگر بازی‌های پنجشنبه شب و تیم‌های راه‌یافته به مرحله گروهی به شرح زیر است:

لائوس یک چین 6
(صعود چین با برتری 13 بر 3)
فلسطین 2 تایلند 2
(صعود تایلند با برتری 3 بر 2)
مالزی یک سنگاپور یک
(صعود سنگاپور با برتری 6 بر 4)
اندونزی 4 ترکمنستان 3
(صعود اندونزی با برتری 5 بر 4)
بنگلادش 2 لبنان صفر
(صعود لبنان با برتری 4 بر 2)

قرقیزستان صفر ازبکستان 3
(صعود ازبکستان با برتری 7 بر صفر)
میانمار صفر عمان 2
(صعود عمان با برتری 4 بر صفر)
یمن صفر عراق صفر
(صعود عراق با برتری 2 بر صفر)
نپال یک اردن یک
(صعود اردن با مجموع 10 بر یک)
تاجیکستان صفر سوریه 4
(صعود سوریه با برتری 6 بر یک)
هند 2 امارات 2
(صعود امارات با برتری 5 بر 2)
ویتنام 2 قطر یک
(صعود قطر با برتری 4 بر 2)
فیلیپین یک کویت 2
(صعود کویت با برتری 4 بر 2)
هنگ‌کنگ صفر عربستان 5
(صعود عربستان با برتری 8 بر صفر)

به این ترتیب و با مشخص شدن 20 تیم حاضر در مرحله اول گروهی، این تیم‌ها در قرعه‌کشی امروز (شنبه) هشتم مردادماه جاری در ریودوژانیرو در پنج گروه چهار تیمی قرار خواهند گرفت که تیم‌های کره‌جنوبی، استرالیا، ژاپن، بحرین و کره‌شمالی به عنوان سرگروه هستند و به این ترتیب یکی از هم‌گروه‌های ایران قطعا یکی از این پنج تیم خواهد بود.

از این مرحله که به صورت رفت و برگشت تا اسفند 90 طول خواهد کشید، دو تیم اول گروه‌های پنج‌گانه راهی مرحله آخر گروهی خواهند شد که با قرعه‌کشی در دو گروه پنج تیمی قرار خواهند گرفت که دو تیم برتر هر گروه مستقیما راهی جام‌جهانی 2014 می‌شود و دو تیم سوم هر گروه هم در یک بازی رفت و برگشت تکلیف آخرین نماینده آسیا در جام‌جهانی 2014 برزیل را مشخص خواهند کرد.

برنامه کامل دیدارهای ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی 2014

تیم ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل 11 شهریور در دیدار اول خود به مصاف اندونزی می‌رود.

به این ترتیب به نظر می‌رسد با حضور 3 تیم مدعی در گروه سوم باید این گروه را گروه مرگ رقابت‌های مرحله اول گروهی مقدماتی جام جهانی نامگذاری کرد، هرچند که گروه چهارم هم با وجود دو تیم مدعی گروه آسانی نخواهد بود.

این مراسم در حضور کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان برگزار شد و نکته جالب اینکه نام کشورمان به عنوان آخرین گوی از گلدان قرعه کشی خارج شد.

برنامه کامل مرحله اول گروهی (مرحله سوم) مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل در قاره آسیا که در 6 هفته برگزار می‌شود به شرح زیر است:

(برنامه رقابت‌های ایران در گروه پنجم؛ سایر دیدارهای 4 گروه دیگر نیز طی همین روزها برگزار خواه شد)

11 شهریور:
هفته اول
ایران - اندونزی
بحرین - قطر

15 شهریور:
هفته دوم
قطر - ایران
اندونزی - بحرین

19 مهر:
هفته سوم
ایران - بحرین
اندونزی - قطر

20 آبان:
هفته چهارم
بحرین - ایران
قطر - اندونزی

24 آبان:
هفته پنجم
اندونزی - ایران
قطر - بحرین

10 اسفند:
هفته ششم
ایران - قطر
بحرین اندونزی

در مرحله اول گروهی 20 تیم برتر در پنج گروه چهار تیمی به مصاف هم می‌روند تا از هر گروه 2 تیم به مرحله پایانی انتخابی جام جهانی که در 2 گروه 5 تیمی برگزار می‌شود، صعود کنند.

در مرحله پایانی نیز 2 تیم اول هر گروه به صورت مستقیم به جام جهانی صعود و تیم‌های سوم در بازی پلی‌آف مقابل هم قرار می گیرند تا نماینده آسیا برای دیدار با نماینده قاره‌ای دیگر در بازی پلی‌‌آف مشخص شود.

[ دوشنبه 31 مرداد‌ماه سال 1390 ] [ 11:48 ] [ ابتهاج عبیدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ
موضوعات وب
امکانات وب
تعداد بازدید ها: 3566914