دانشنامه دانستنی های جهان
بزرگترین، کوچکترین، عجیب ترین، وحشتناکترین، زیباترین، زشت ترین، بلندترین، طویلترین، کوتاه ترین، عمیق ترین.... همه ترین ها 
قالب وبلاگ
آخرین مطالب

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه الجزیره، ایالت نیومکزیکوی آمریکا شاهد ساخت اولین فرودگاه سفر گردشگران به فضا است. شرکت موسوم به گردشگری فضایی به گردشگران وعده سفرهای امنی می دهد ولی گردشگران برای هر سفر باید دویست هزار دلار بپردازند. ناصر الحسینی خبرنگار این شبکه در صحرای نیومکزیکو افزود در دل صحرای نیومکزیکو در نزدیکی با مرزهای مکزیک در جنوب آمریکا فرودگاه گردشگری فضایی این کشور در حال ساخت است.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

این فرودگاه از سوی شرکت " اسپیس پورت" در حال ساخت است و پس از دو سال قادر خواهد بود گردشگران را به فضا ببرد. باند فرودگاه ده هزار پاست. این منطقه فاقد آب آشامیدنی است ولی یک مخزن بزرگ آب در آن ایجاد شده است و مقامات محلی تلاش می کنند لوله های آب آشامیدنی را به این فرودگاه ببرسانند. در این منطقه همچنین جایگاه سوخت، سالن مسافران و ایستگاه آتش نشانی در نظرگرفته شده است.

فعالیت شرکت های پیمانکار به شدت در جریان است تا کمتر از دو سال دیگر این فرودگاه ساخته شود. در حال حال چهارصد و چهل نفر از سراسر جهان پیش پرداخت یکصد هزار دلاری را پرداخت کردند. یکی از مسئولان این فرودگاه تاکید کرد چند نفر سه بار به صورت آزمایشی به فضا مسافرت کردند که سفر موفقیت آمیزی داشتند. گردشگران در فضا تنها قادر خواهند بود به مدت چهار دقیقه کره زمین را نگاه کنند.

[ یکشنبه 16 مرداد‌ماه سال 1390 ] [ 11:12 ] [ ابتهاج عبیدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ
موضوعات وب
امکانات وب
تعداد بازدید ها: 3616538